KONST / Litografier / Färglitografi 15539044
*
nr 1553 9044
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Kvinna i randig klänning, Signerad, numrerad 14/62. Färglitografi. Bladets mått: 63x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 19:55:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 20:16:40
1
700 kr
31/7 19:09:51
2
Vinnande bud
31/7 19:50:08
1
900 kr
31/7 19:50:08
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Tommy Östmar
nr 1553 9044
Tommy Östmar
(1934-2007), Sverige
Kvinna i randig klänning, Signerad, numrerad 14/62. Färglitografi. Bladets mått: 63x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x53 cm
Tommy Östmar, svensk målare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/7 20:16:40 | 1 | 700 kr |
| 31/7 19:09:51 | 2 | Vinnande bud |
| 31/7 19:50:08 | 1 | 900 kr |
| 31/7 19:50:08 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Tommy Östmar
Tommy Östmar, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född 1934, död 2007.Läs mer om Tommy Östmar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



